Podu Iloaiei
Acest forum se doreste a fi o cale de comunicare intre locuitorii orasului si alte localitati din tara sau strainatate!
Lista Forumurilor Pe Tematici
Podu Iloaiei | Inregistrare | Login

POZE PODU ILOAIEI

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
roxigirl85 pe Simpatie
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
30 - 46 ani
Podu Iloaiei / Despre localitate / Ce ati facut voi pentru localitate?  
Autor
Mesaj Pagini: 1
moshul
Membru

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 13
Acest forum incepe cu: "Acest forum se doreste a fi o cale de comunicare intre locuitorii orasului si alte localitati din tara sau strainatate! " .Ok...intentia este buna...avem si comunicare dar, va intreb ce ati facut voi pentru localitatea asta? ...De ce nu va "laudati" si cu realizarile sau neralizarile localitatii pe care le vedeti si simtiti in timp? sau...de ce nu postati poze de actualitate despre localitate? nu mai sunt imagini frumoase? chiar e totul urat? I don't think so......

pus acum 20 ani
   
moshul
Membru

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 13
Da...frumoase poze am gasit pe aici despre localitate...una din cele mai vechi e cea cu WC-ul din curtea scolii generale:P
Halal reclama :P Admin...ma abtin sa mai spun ceva dar totusi sterge poza aia de aici de pe site hai ca ai drept de master          Look this photos

ati facut voi pentru poze gasit aici despre din cele mai vechi cea wc-ul din curtea scolii reclama

48.5KB

Modificat de moshul (acum 20 ani)


pus acum 20 ani
   
admin
Administrator

Inregistrat: acum 21 ani
Postari: 12
Moshule ,am fost atent in ultima vreme la cele postate de tine.Ma bucur ca apreciezi ideea acestui forum ,din pacate multi nu au inteles si cred ca nici nu vor intelege ce inseamna un forum de discutii.Acesta este si motivul pentru care in ultima vreme nu am mai avut grija sa mai fac curatenie prin cele postate.Chiar mi-e lehamite .Intr-adevar postarile tale sunt foarte pertinente dar (din cate cred ca ai observat) se pare ca unii tot degeaba traiesc.Degeaba e oras ;noi nu meritam(cel putin deocamdata)acest statut.Referitor la mentalitatea celor de pe aici......cred ca vor trece ani buni si multi pana sa merite a se intitula oraseni.Multa bafta si te mai asteptam pe forum.Sarbatori fericite!


ps:am sa sterg poza aia chiar aku':P


_______________________________________
Daca un lucru merge bine ,inseamna ca e prea frumos sa fie adevarat
Nu dispera !  Nu mor caii cand vor cainii si nici cainii cand vor stapanii

pus acum 20 ani
   
Lestat
membru de onoare

Din: podu sity :))
Inregistrat: acum 21 ani
Postari: 73
interesanta intrebare...acu ce sa zic..eu chiar ma facut adica am pus putin acest orasel pe harta..iar ca plan de viitor ..dar nu foarte indepartat e un proiect cu goethe zentrum si cu UE "cultura in zonele rurale"..dar deocamdata este doar pe hartie."Asa sa ma ajute d-zeu"

_______________________________________
sorry nu am semnatura..eu sunt cu stampila

pus acum 20 ani
   
admin
Administrator

Inregistrat: acum 21 ani
Postari: 12
"cultura in zonele rurale"..=D ;pai de cand e oras adio proiecte rurale.Corect?

_______________________________________
Daca un lucru merge bine ,inseamna ca e prea frumos sa fie adevarat
Nu dispera !  Nu mor caii cand vor cainii si nici cainii cand vor stapanii

pus acum 20 ani
   
Lestat
membru de onoare

Din: podu sity :))
Inregistrat: acum 21 ani
Postari: 73
pai da...dar cultural vorbind este o zona rurala..adik nu este un teatru..nu sunt manifestari..nimik..totul e mort...economic numai zic ...iar "cultura in zonele rurale" este doar un titlu al proiectului..dar din pacate nu este dat de mine....cum ar trebui sa pun "cultura in zonele metropolitane"/..iar daca tot e oras ..e doar titlu..spital nu avem..numai zic de cinematograf..shi multe altele..nici macar fabrici...dar casa de cultura? sa nu mai vb de drumuri../.daca eu ca viitor adult...ce pot face ca sa raman in podu iloaie..in acest oras..unde ma angajez..ce sa fac...ma angajez la net la tine? sau vand la abundent? ori plec in italia...asta e problema care eu vreau sa o remediez..intelegi...dar nu prea se poate..1 singura persoana ...nu poate face aceste lucruri..iar primaria nu se implica...

_______________________________________
sorry nu am semnatura..eu sunt cu stampila

pus acum 20 ani
   
admin
Administrator

Inregistrat: acum 21 ani
Postari: 12
Eu nu am angajati la firma.....eu am doar colegi shi colaboratori.....deci,daca vreodata te hotarasti sa te stabilesti in podu shi sa ma ajuti sa continuu treaba care am inceput-o oricand usha e deschisa.

_______________________________________
Daca un lucru merge bine ,inseamna ca e prea frumos sa fie adevarat
Nu dispera !  Nu mor caii cand vor cainii si nici cainii cand vor stapanii

pus acum 20 ani
   
blade
membru de onoare

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 46
toti spuneam ca putem ajuta...dar cand vine vb de ceva toti ne feriim la un moment dat..adevarul ca poate unii vor sa faca..dar......

pus acum 19 ani
   
mareanv22
Membru nou

Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 4
admin sterge poza aia timpita cu prostire ca ne facem de ras cu asa persoane

ati facut voi pentru admin sterge poza aia timpita prostire facem ras asa persoane

32.4KB


pus acum 19 ani
   
mareanv22
Membru nou

Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 4
pot spune ca am ridicat un pic orasul cei care ma stiu o stiu

ati facut voi pentru pot spune ridicat pic orasul cei care stiu stiu

32.4KB


pus acum 19 ani
   
Lestat
membru de onoare

Din: podu sity :))
Inregistrat: acum 21 ani
Postari: 73
ce`ai ridicat? orasul? adika ai tinut harta pojea`loaii

_______________________________________
sorry nu am semnatura..eu sunt cu stampila

pus acum 19 ani
   
generalul82
Membru

Din: PODU ILOAIEI
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 25
stiati ca in acest orasel undeva la iesirea spre iasi Domnul Profesor Chirica a descoperit un sit arheologic!

ati facut voi pentru stiati acest orasel undeva iesirea spre iasi domnul profesor chirica descoperit

3.7KB


_______________________________________
Aceasta este puterea - sa tii in maini frica altcuiva si sa i-o arati.

pus acum 18 ani
   
generalul82
Membru

Din: PODU ILOAIEI
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 25
  cred ca lucruri din astea ar trebui promovate si nu cele in care catziva copchilasi ishi pun pozele acolo!
     

ati facut voi pentru   cred lucruri din astea trebui promovate cele care catziva copchilasi

3.7KB


_______________________________________
Aceasta este puterea - sa tii in maini frica altcuiva si sa i-o arati.

pus acum 18 ani
   
Mna
Membru

Din: Podu`Iloaiei
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15
Scoala noastra

ati facut voi pentru scoala noastra

44.3KB


_______________________________________
me_

pus acum 18 ani
   
Mna
Membru

Din: Podu`Iloaiei
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15
si o parte din..orash

ati facut voi pentru parte din..orash

43.4KB


_______________________________________
me_

pus acum 18 ani
   
Mna
Membru

Din: Podu`Iloaiei
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15
o parte din scoala mare..si biserica Sf Ierarh Nicolae

ati facut voi pentru parte din scoala mare..si biserica ierarh nicolae

29.5KB


_______________________________________
me_

pus acum 18 ani
   
Mna
Membru

Din: Podu`Iloaiei
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15


ati facut voi pentru

29.9KB


_______________________________________
me_

pus acum 18 ani
   
Mna
Membru

Din: Podu`Iloaiei
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15
Park

ati facut voi pentru park

29.9KB


_______________________________________
me_

pus acum 18 ani
   
Mna
Membru

Din: Podu`Iloaiei
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15
A.N.L..
si la subsol ....Primaria ..
AM SA REVIN CU POZE...

ati facut voi pentru a.n.l..si subsol ..am revin poze...

34.9KB


_______________________________________
me_

pus acum 18 ani
   
Mna
Membru

Din: Podu`Iloaiei
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15


ati facut voi pentru

53.9KB


_______________________________________
me_

pus acum 18 ani
   
-=V.I.P.=-Trafic
Membru nou

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 1
orasul Podul-Iloaiei......e cam naspa dar totusi ...e orasul nostru si trebuie sa al pastram asa cum este el.....dar daca vin talibanii distrug tot ce le iese an cale..)))...an Podul-Iloaiei   sa ai bani si nu ai ce face.. 

ati facut voi pentru orasul cam naspa dar totusi ...e orasul nostru trebuie pastram asa cum este

15.5KB


pus acum 18 ani
   
catalin72
Membru nou

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 2
salutare tuturor

ati facut voi pentru salutare tuturor

57.1KB


_______________________________________
poduiloianu

pus acum 18 ani
   
catalin72
Membru nou

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 2
mai multe pe

_______________________________________
poduiloianu

pus acum 18 ani
   
sycxs
Membru nou

Din: Lugo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 7
ce e mai de Doamne ajuta din acest orasel e acel parc facut cu ceva ani in urma, initial pasteau vacele pe acel teren si noi bateam mingea cand se putea! Lucrurile tind sa mearga inainte asa ca speram si in alte schimbari mai importante (  sa nu uitam de locuintele A.N.L. care erau ruine  si teren de joaca pt baietzi, jocul cu tevile ((AMINTIRI)))VA SALUT LUME!

_______________________________________
Punct . si liniutza -

pus acum 17 ani
   
agnes
Membru nou

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 5
Dupa cate ,,bag sama''sunteti cam tinerei pe aici.Observ ca unul dintre voi face mereu aceeasi greseala:scrie an ,in loc de in .Cand i e la inceputul cuvantului nu se scrie cu a,ci doar in interiorul cuvantului.Exemplu:Campul inverzeste primavara.S-a inteles?Referitor la lamenntarilevoastre cum ca nu prea se intampla nimic in Podu,in sensul de activitati culturale ,artistice etc.Nu vorbim de economie/industrie ......astea sunt deziderate pentru toata tara.De ce nu va adunati catziva tineri talentati(stiu ca exista!)care scriu poezii ,canta ,vocal /intrumental,picteaza,fac lucrari de artizanat etc.,sa organizati niste activitati in aer liber -vara merge in parc-pentru delectarea voastra ,dar si a celor care ,sigur ,vor asista ca spectatori(la inceput cu intrare libera.....!!).Inceputul e mai greu.Nu va costa mare lucru;doar  bunavointza,initiativa,efort intelectual(pe care nu datzi bani!) si oarecare organizare.Pe parcurs ar putea capata dimensiuni interesante.Poate chiar un cenaclu.De ce nu?Tare bine mi-ar parea.Fitzi vrednici!

pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la