Podu Iloaiei
Acest forum se doreste a fi o cale de comunicare intre locuitorii orasului si alte localitati din tara sau strainatate!
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
Podu Iloaiei | Inregistrare | Login
POZE PODU ILOAIEI
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: roxigirl85 pe Simpatie
 | Femeie 25 ani Bucuresti cauta Barbat 30 - 46 ani |
|
|
moshul
Membru
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 13
|
|
Acest forum incepe cu: "Acest forum se doreste a fi o cale de comunicare intre locuitorii orasului si alte localitati din tara sau strainatate! " .Ok...intentia este buna...avem si comunicare dar, va intreb ce ati facut voi pentru localitatea asta? ...De ce nu va "laudati" si cu realizarile sau neralizarile localitatii pe care le vedeti si simtiti in timp? sau...de ce nu postati poze de actualitate despre localitate? nu mai sunt imagini frumoase? chiar e totul urat? I don't think so......
|
|
| pus acum 20 ani |
|
Lestat
membru de onoare
 Din: podu sity :))
Inregistrat: acum 21 ani
Postari: 73
|
|
interesanta intrebare...acu ce sa zic..eu chiar ma facut adica am pus putin acest orasel pe harta..iar ca plan de viitor ..dar nu foarte indepartat e un proiect cu goethe zentrum si cu UE "cultura in zonele rurale"..dar deocamdata este doar pe hartie."Asa sa ma ajute d-zeu"
_______________________________________ sorry nu am semnatura..eu sunt cu stampila
|
|
| pus acum 20 ani |
|
Lestat
membru de onoare
 Din: podu sity :))
Inregistrat: acum 21 ani
Postari: 73
|
|
pai da...dar cultural vorbind este o zona rurala..adik nu este un teatru..nu sunt manifestari..nimik..totul e mort...economic numai zic ...iar "cultura in zonele rurale" este doar un titlu al proiectului..dar din pacate nu este dat de mine....cum ar trebui sa pun "cultura in zonele metropolitane"/..iar daca tot e oras ..e doar titlu..spital nu avem..numai zic de cinematograf..shi multe altele..nici macar fabrici...dar casa de cultura? sa nu mai vb de drumuri../.daca eu ca viitor adult...ce pot face ca sa raman in podu iloaie..in acest oras..unde ma angajez..ce sa fac...ma angajez la net la tine? sau vand la abundent? ori plec in italia...asta e problema care eu vreau sa o remediez..intelegi...dar nu prea se poate..1 singura persoana ...nu poate face aceste lucruri..iar primaria nu se implica...
_______________________________________ sorry nu am semnatura..eu sunt cu stampila
|
|
| pus acum 20 ani |
|
|
admin
Administrator
Inregistrat: acum 21 ani
Postari: 12
|
|
Eu nu am angajati la firma.....eu am doar colegi shi colaboratori.....deci,daca vreodata te hotarasti sa te stabilesti in podu shi sa ma ajuti sa continuu treaba care am inceput-o oricand usha e deschisa.
_______________________________________ Daca un lucru merge bine ,inseamna ca e prea frumos sa fie adevarat  Nu dispera ! Nu mor caii cand vor cainii si nici cainii cand vor stapanii 
|
|
| pus acum 20 ani |
|
blade
membru de onoare
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 46
|
|
toti spuneam ca putem ajuta...dar cand vine vb de ceva toti ne feriim la un moment dat..adevarul ca poate unii vor sa faca..dar......
|
|
| pus acum 19 ani |
|
mareanv22
Membru nou
 Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 4
|
|
admin sterge poza aia timpita cu prostire ca ne facem de ras cu asa persoane
32.4KB
|
|
| pus acum 19 ani |
|
mareanv22
Membru nou
 Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 4
|
|
pot spune ca am ridicat un pic orasul cei care ma stiu o stiu
32.4KB
|
|
| pus acum 19 ani |
|
Lestat
membru de onoare
 Din: podu sity :))
Inregistrat: acum 21 ani
Postari: 73
|
|
ce`ai ridicat? orasul? adika ai tinut harta pojea`loaii
_______________________________________ sorry nu am semnatura..eu sunt cu stampila
|
|
| pus acum 19 ani |
|
generalul82
Membru
 Din: PODU ILOAIEI
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 25
|
|
stiati ca in acest orasel undeva la iesirea spre iasi Domnul Profesor Chirica a descoperit un sit arheologic! 
3.7KB
_______________________________________ Aceasta este puterea - sa tii in maini frica altcuiva si sa i-o arati.
|
|
| pus acum 18 ani |
|
|
Mna
Membru
Din: Podu`Iloaiei
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15
|
|
Scoala noastra 
44.3KB
_______________________________________ me_
|
|
| pus acum 18 ani |
|
|
Mna
Membru
Din: Podu`Iloaiei
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15
|
|
si o parte din..orash 
43.4KB
_______________________________________ me_
|
|
| pus acum 18 ani |
|
|
Mna
Membru
Din: Podu`Iloaiei
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15
|
|
o parte din scoala mare..si biserica Sf Ierarh Nicolae 
29.5KB
_______________________________________ me_
|
|
| pus acum 18 ani |
|
|
Mna
Membru
Din: Podu`Iloaiei
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15
|
|

29.9KB
_______________________________________ me_
|
|
| pus acum 18 ani |
|
|
Mna
Membru
Din: Podu`Iloaiei
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15
|
|
Park
29.9KB
_______________________________________ me_
|
|
| pus acum 18 ani |
|
|
Mna
Membru
Din: Podu`Iloaiei
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15
|
|
A.N.L.. si la subsol ....Primaria .. AM SA REVIN CU POZE...
34.9KB
_______________________________________ me_
|
|
| pus acum 18 ani |
|
|
Mna
Membru
Din: Podu`Iloaiei
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15
|
|

53.9KB
_______________________________________ me_
|
|
| pus acum 18 ani |
|
|
-=V.I.P.=-Trafic
Membru nou
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 1
|
|
orasul Podul-Iloaiei......e cam naspa dar totusi ...e orasul nostru si trebuie sa al pastram asa cum este el.....dar daca vin talibanii distrug tot ce le iese an cale.. )))...an Podul-Iloaiei sa ai bani si nu ai ce face.. 
15.5KB
|
|
| pus acum 18 ani |
|
catalin72
Membru nou
 Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 2
|
|
salutare tuturor
57.1KB
_______________________________________ poduiloianu
|
|
| pus acum 18 ani |
|
catalin72
Membru nou
 Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 2
|
|
mai multe pe
_______________________________________ poduiloianu
|
|
| pus acum 18 ani |
|
|
sycxs
Membru nou
Din: Lugo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 7
|
|
ce e mai de Doamne ajuta din acest orasel e acel parc facut cu ceva ani in urma, initial pasteau vacele pe acel teren si noi bateam mingea cand se putea! Lucrurile tind sa mearga inainte asa ca speram si in alte schimbari mai importante ( sa nu uitam de locuintele A.N.L. care erau ruine si teren de joaca pt baietzi, jocul cu tevile ((AMINTIRI)))VA SALUT LUME!
_______________________________________ Punct . si liniutza -
|
|
| pus acum 17 ani |
|
|
agnes
Membru nou
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 5
|
|
Dupa cate ,,bag sama''sunteti cam tinerei pe aici.Observ ca unul dintre voi face mereu aceeasi greseala:scrie an ,in loc de in .Cand i e la inceputul cuvantului nu se scrie cu a,ci doar in interiorul cuvantului.Exemplu:Campul inverzeste primavara.S-a inteles?Referitor la lamenntarilevoastre cum ca nu prea se intampla nimic in Podu,in sensul de activitati culturale ,artistice etc.Nu vorbim de economie/industrie ......astea sunt deziderate pentru toata tara.De ce nu va adunati catziva tineri talentati(stiu ca exista!)care scriu poezii ,canta ,vocal /intrumental,picteaza,fac lucrari de artizanat etc.,sa organizati niste activitati in aer liber -vara merge in parc-pentru delectarea voastra ,dar si a celor care ,sigur ,vor asista ca spectatori(la inceput cu intrare libera.....!!).Inceputul e mai greu.Nu va costa mare lucru;doar bunavointza,initiativa,efort intelectual(pe care nu datzi bani!) si oarecare organizare.Pe parcurs ar putea capata dimensiuni interesante.Poate chiar un cenaclu.De ce nu?Tare bine mi-ar parea.Fitzi vrednici!
|
|
| pus acum 17 ani |
|